Hellblade: Senua’s Sacrifice otrzymał tryb Virtual Reality.

Studio Ninja Theory wydało dedykowaną wirtualnej rzeczywistości edycję trzecioosobowej gry akcji Hellblade: Senua’s Sacrifice. Tryb VR dostępny jest od dziś dla użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive na platformach Steam i GOG. Dostęp do niego otrzyma bezpłatnie każdy posiadacz podstawowej wersji gry.

„Twórcy gier Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DmC: Devil May Cry przedstawiają brutalną opowieść opowiadającą o drodze do krainy mitów i szaleństwa. Celtycka wojowniczka, załamana śmiercią ukochanego, wyrusza w niezwykłą wędrówkę, by walczyć o jego duszę w piekle wikingów. Opracowana we współpracy z neurologami i osobami cierpiącymi na psychozę gra Hellblade: Senua’s Sacrifice z niezwykłą intensywnością oddaje melancholijną wściekłość zdruzgotanego umysłu Senui.”

Hellblade sprzedawany jest na obu platformach w cenie 107,99zł. Gra nie oferuje sterowania przy pomocy kontrolerów ruchowych.

Twórcy Hellblade: Senua’s Sacrifice niestety nie planują wprowadzić trybu VR do wersji gry wydanej na konsoli PlayStation VR.