Nie dalej jak miesiąc temu pisaliśmy o chińskiej firmie Zotac, która pracuje nad „wrzuceniem PC-ta do plecaka”. Inicjatywa ma na celu ograniczenie plątaniny kabli w doświadczeniach VR wykorzystujących systemy śledzenia gracza typu „room-scale”. Podobne rozwiązania szykują już kolejne firmy – HP oraz MSI.

Hewlett-Packard pracuje nad koncepcją, w skład której wchodzi specjalny plecak zaprojektowany z myślą o technologii Virtual Reality, oraz przenośny komputer. Według dotychczasowych informacji rozwiązanie HP charakteryzować się będzie wagą poniżej 5 kg, specjalnym systemem chłodzenia oraz baterią zdolną do podtrzymania pracy komputera przez około godzinę. System ma być częścią zorientowanej na graczy linii PC-tów z serii HP Omen X i powinien spełnić wszystkie wymagania stawiane przez producentów stacjonarnych gogli wirtualnej rzeczywistości takich jak Oculus Rift czy HTC Vive.

Podobne rozwiązanie opracowuje MSI. Choć producenci nie podają jeszcze całkowitej wagi zestawu wiadomo już, że MSI Backpack PC wyposażony zostanie w procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną Nvidia GTX 980.

Poniżej możecie zobaczyć jak w praktyce spisuje się wspomniany wcześniej chiński Zotac, o którym więcej pisaliśmy w tym miejscu.