Hover Junkers już wkrótce z trybem single player.

Jedna z pierwszych gier VR dedykowanych goglom HTC Vive – Hover Junkers – w ciągu najbliższych kilku tygodni otrzyma bezpłatną aktualizację o nazwie „Junkroad”. Studio StressLevelZero wypełni tym samym obietnicę dodania kampanii dla jednego gracza.

Hover Junkers to wydany w dniu premiery HTC Vive wieloosobowy FPS, w którym główną rolę odgrywa poduszkowiec służący nie tylko jako środek transportu po postapokaliptycznym świecie, lecz także jako mobilna forteca. Aby przetrwać w niegościnnym środowisku gracz musi walczyć z innymi mieszkańcami uniwersum o różnego rodzaju złom i śmieci porozrzucane po wielu miejscach mapy. Służą one do udoskonalenia platformy i zwiększeniu szansy w starciach z konkurencyjnymi złomiarzami.

Tytuł od początku zaprojektowano z myślą o headsetach VR i systemach śledzenia ruchu gracza typu „room-scale”, umożliwiających poruszanie się po pewnym obszarze pokoju, co w grze odpowiada pokładowi latającego „junka”. Dzięki temu gracz może bardziej aktywnie uczestniczyć w rozgrywce, chować się za różnymi obiektami i w naturalny sposób ostrzeliwać wrogie poduszkowce.

Gra dostępna jest na platformie Steam w cenie 31,99€. Hover Junkers posiada również wsparcie gogli Oculus Rift i kontrolerów ruchowych Touch.