HP Windows Mixed Reality wkrótce także w wersji dla firm.

Wkrótce do sprzedaży trafią gogle HP Windows Mixed Reality dedykowane firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Wersja oznaczona dopiskiem „Professional Edition” pojawi się na rynku w marcu w cenie niewiele wyższej, niż model konsumencki.

HP Windows MR Professional Edition posiadać będzie parametry takie same jak wersja VR1000-100 wydana w październiku ubiegłego roku. Urządzenie wyposażone zostało w dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1440×1440 / 90 Hz (dla porównania rozdzielczość Oculus Rift i HTC Vive to 2x 1080×1200), soczewki o około 100-stopniowym zasięgu pola widzenia oraz dwie kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’. Są one w stanie wychwycić głębię otoczenia, dzięki czemu nie wymagają do działania systemów trackingu takich jak stacje bazowe SteamVR Lighthouse czy sensory Oculusa.

Headset wyceniony został na 450 dolarów. To jedynie 50 dolarów więcej, niż wersja konsumencka obecnie dostępna jest w sprzedaży na stronie HP w cenie 400 dolarów. W zamian za dodatkową opłatę w zestawie otrzymamy trzy łatwo zdejmowalne, odczepiane poliuretanowe poduszki na twarz. Ponadto wzmocnieniu uległa konstrukcja urządzania, co może mieć znaczenie w przypadku częstego zakładania i zdejmowania gogli, np. podczas różnego rodzaju prezentacji.

Biorąc pod uwagę wyłącznie komercyjne edycje gogli VR, model HP może okazać się bardzo ciekawą propozycją. Obecnie można zakupić dedykowane firmom headsety HTC Vive Business Edition (1200 dolarów) oraz Oculus Rift for Business (900 dolarów). Oba modele sprzedawane są w pakiecie z usługami premium, m.in. dedykowaną linią obsługi klienta oraz rozszerzoną gwarancją. To czy podobne świadczenia znajdą się w zestawie z HP Windows MR Professional Edition nie jest w tym momencie jasne.