Już za rok premiera wyczekiwanego przez miłośników technologii Virtual Reality filmu Stevena Spielberga „Ready Player One”, tymczasem firma HTC została oficjalnym dostawcą wszystkich VR-owych treści powiązanych z tą produkcją.

Niemal dokładnie za rok (30 marca 2018) na ekrany kin wejdzie reżyserowana przez Stevena Spielberga ekranizacja bestsellerowej powieści sci-fi Ernesta Cline „Ready Player One”. Film, którego fabuła obracać się będzie wokół technologii wirtualnej rzeczywistości wyprodukuje Warner Bros Pictures. Amerykańskie studio poinformowało, iż twórcy gogli HTC Vive zostali oficjalnym partnerem dla wszystkich nadchodzących treści VR związanych z filmem.

Choć ma być ich wiele, w tym momencie nie wiadomo jakie dokładnie VR-owe treści otrzyma „Ready Player One”, jednak z uwagi na tematykę filmu liczymy, że nie skończy się tym razem na tradycyjnych kilku/kilkunastominutowych doświadczeniach. Wiadomo natomiast, iż pojawią się one w Viveport, oficjalnym sklepie dla gogli HTC Vive, a także na innych PC-owych i mobilnych platformach VR.

Akcja „Ready Player One” rozgrywa się w roku 2044 w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego kryzysu, jakiego dotąd nie znano. Wszechogarniająca bieda i głód sprawiają, że duża część ludzi ucieka od rzeczywistości spędzając czas w globalnym wirtualnym świecie o nazwie OASIS, symulującym wszystko czego potrzebuje pogrążone w kryzysie społeczeństwo.

Bohaterem powieści jest osiemnastoletni Wade, który w OASIS spędza cały wolny czas. Twórca VR-owego świata, ekscentryczny multimiliarder Halliday, przygotował skomplikowane zagadki związane z grami, filmami i muzyką lat 80-tych. Ich rozwiązanie ma być sowicie wynagrodzone, dlatego też gdy Wade wpada na trop i rozwiązuje pierwszą z nich, jego życiu w prawdziwym świecie zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Przegląd filmów o wirtualnej rzeczywistości