Bezprzewodowy HTC Vive Pro zaprezentowany w akcji podczas MWC 2018.

W Barcelonie trwają właśnie targi Mobile World Congress, w trakcie których odwiedzający mogą znaleźć nie tylko nowinki z dziedziny smartfonów i urządzeń mobilnych, lecz także wirtualnej rzeczywistości. Świetnym tego przykładem jest firma HTC, która wydaje się powoli wycofywać z produkcji telefonów na rzecz gogli Virtual Reality.

Tajwańczycy zabrali ze sobą HTC Vive Pro – współpracujący z PC-tami headset, który jeśli zgodnie z planem zadebiutuje na rynku konsumenckim w tym kwartale, stanie się najbardziej zaawansowanym tego typu urządzeniem dostępnym w sprzedaży (zobacz nasze pierwsze wrażenia). Gogle po raz pierwszy prezentowane są publiczne wraz z adapterem Vive Wireless.

Przystawka pozwala pozbyć się okablowania łączącego gogle z komputerem. Wyprofilowane w kształcie litery „T” bezprzewodowe urządzenie pracuje w paśmie 60GHz z wykorzystaniem dostarczonej przez firmę Intel technologii WiGig. Premiery akcesorium zapowiadana jest na lato. Jego cena, podobnie jak samych gogli, nadal pozostaje nieznana.

HTC przygotowało na MWC 2018 doświadczenie, dzięki któremu można przelecieć się wirtualnym balonem. Do jego prezentacji wykorzystywany jest wspomniany wcześniej zestaw HTC Vive Pro + Vive Wireless.

Firma przywiozła ze sobą również nowe stacje bazowe SteamVR 2.0 oraz nową wersję Vive Trackerów, które współpracują wyłącznie z drugą generacją „latarni”.