Sklep Viveport doczekał się największej aktualizacji od czasu swojej premiery.

Producent gogli HTC Vive wypuścił dużą aktualizację dla aplikacji Viveport. Cyfrowy sklep z grami i aplikacjami VR wzbogacił się m.in. o wirtualne środowisko oraz interesującą funkcję „VR Preview”.

Viveport VR zmienia sposób, w jaki konsumenci wyszukują i przeglądają treści dostępne w oficjalnym sklepie HTC Vive. Od teraz użytkownicy headsetu mogą to robić z założonym na głowę headsetem, zamiast jak dotychczas na monitorze przy pomocy aplikacji 2D. Autorzy aplikacji przygotowali bowiem VR-ową przestrzeń wzorowaną na podobnych rozwiązaniach opracowanych przez twórców SteamVR Home, Oculus Home czy też Cliff House (Windows Mixed Reality Home).

Oprogramowanie HTC nie jest jeszcze tak rozbudowane jak wyżej wspomniane odpowiedniki, jednak posiada coś czego na próżno szukać u konkurencji. Mowa o funkcji „VR Prewiew”, dzięki której przed zakupem lub pobraniem danej aplikacji możemy przenieść się do jej wnętrza. Może być to statyczna sfera (screenshot 360º) lub interaktywne środowisko będące czymś w rodzaju wersji demo. To jaki ostatecznie przybierze kształt zależy wyłącznie od woli deweloperów.

HTC wypuściło także nową wersję aplikacji Vive Video.