Płacisz raz na miesiąc pewną kwotę i otrzymujesz nielimitowany dostęp do wyselekcjonowanych aplikacji VR znajdujących się w cyfrowym sklepie. Taką ofertę planuje wkrótce skierować do użytkowników gogli HTC Vive producent urządzenia.

Firma HTC planuje na wiosnę uruchomienie usługi miesięcznej subskrypcji wybranej oferty sklepu Viveport. Według wstępnych założeń użytkownicy gogli HTC Vive będą mogli za niską, choć nieustaloną jeszcze opłatą, uzyskać dostęp do części aplikacji VR z oferty cyfrowego sklepu. Producent urządzenia chce w ten sposób zachęcić nowych użytkowników, którzy dopiero zapoznają się z dostępnymi w wirtualnej rzeczywistości możliwościami.

Viveport tak naprawdę zadebiutował już w kwietniu ubiegłego roku wraz z premierą wersji konsumenckiej gogli HTC Vive. Oprogramowanie sklepowe przeznaczone było jednak wyłącznie dla mieszkańców Chin. Z powodu blokady platformy Steam, która stanowi największą bazę gier i aplikacji VR dla headsetu, HTC musiało w jakiś sposób zapewnić dostęp do VR-owego oprogramowania obywatelom Państwa Środka.

Od października cyfrowy sklep dostępny jest już w zasadzie dla wszystkich. HTC chciałoby, żeby Viveport był miejscem, gdzie rozpoczniemy swoją przygodę z Virtual Reality. Dlatego też zamiast gier VR, które nie wszystkich potencjalnych użytkowników HTC Vive interesują, wyeksponowane zostały najbardziej imersyjne doświadczenia pozwalające m.in. odkrywać nowe światy, tworzyć oraz łączyć się z przyjaciółmi.

Pełna oferta sklepu Viveport znajduje się na stronie: viveport.com