W Tajpej właśnie odbywają się jedne z największych na świecie targów elektroniki użytkowej Computex 2016. Nie mogło na nich zabraknąć wywodzącej się z Tajwanu firmy HTC, która zademonstrowała podczas imprezy kilka nowych gier tworzonych na gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Jedną z nich jest osadzona w czasach II wojny światowej strzelanka Front Defense.

W kwietniu firma HTC ogłosiła inicjatywę o nazwie Vive X skierowaną do niezależnych studiów deweloperskich, na którą przeznaczono 100 milionów dolarów. W ramach programu akceleracyjnego twórcy gier VR mogą liczyć na bezpośrednią pomoc w prowadzeniu firmy. W Tajpej pokazano właśnie pierwszą grę, która powstaje dzięki wsparciu producenta gogli.

Mowa o osadzonym w realiach II wojny światowej shooterze Front Defense. HTC nie udostępnia wielu informacji na temat produkcji tworzonej przez Fantahorn Studio, ale na widocznym poniżej materiale filmowym możemy zobaczyć fragmenty z rozgrywki, podczas której schowani za wirtualną barykadą użytkownicy gogli HTC Vive przy pomocy kontrolerów SteamVR próbują odeprzeć nacierających na nich żołnierzy.

Innym tytułem prezentowanym na stanowisku HTC jest Holofit – gra wirtualnej rzeczywistości przeznaczona dla osób uprawiających różnego rodzaju aktywność sportową. Tytuł projektowany przez francuski start-up Holodia pojawił się na Computex w wersji dla wioślarzy.

Holodia planuje w przyszłości wyposażać siłownie i fitness cluby w rozwiązania łączące aktywność fizyczną z wirtualną rzeczywistością. Główną ideą przyświecającą twórcom systemu Holofit jest wyeliminowanie nudy podczas dłużących się treningów.

W trakcie targów tajwańska firma wykorzystuje nowy sposób prezentacji gier VR osobom postronnym, którzy akurat nie uczestniczą w rozgrywce, a chcieliby mieć wyobrażenia na temat tego co odczuwa gracz. HTC zastosowało popularny Green Screen i zmiksowało postać użytkownika gogli z obrazem gry. Efekty tego zabiegu możecie zobaczyć poniżej.