Nadchodzi ulepszone HTC Vive.

Podczas rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu kolejnej edycji targów Consumer Electronics Show w Las Vegas firma HTC zaprezentuje udoskonaloną wersję gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Tak przynajmniej można wydedukować z tweeta opublikowanego dziś na oficjalnym profilu headsetu.

Skąpa w treść wiadomość okraszona została grafiką przedstawiającą gogle HTC Vive oraz hasło „New Year’s Resolution” sugerujące, iż będziemy mieli do czynienia z poprawą rozdzielczości urządzenia.

Na grafice umieszczona została także data – 8 stycznia 2018. Na ten dzień firma HTC zaplanowała konferencję prasową w ramach CES 2018.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wypowiedzi przedstawicieli tajwańskiej firmy, raczej nie powinniśmy spodziewać się zupełnie nowej generacji VR-owego sprzętu od HTC. Bardziej prawdopodobna wydaje się opcja modelu pośredniego (HTC Vive 1.5). Wszystko jednak okaże się w najbliższy poniedziałek.

 • Bahus

  Czyżby rezygnacja z soczewek fresnela ? Może do tego ekrany popularne w MR… no nic zobaczymy.

 • Rez

  HTC Vive 1.0 tanieje do ceny Rifta
  HTC Vive 1.5 z lepszymi soczewkami, ekranem i być może noewymi kontrolerami w starej cenie
  Tak to widzę

  • Bahus

   HTC Vive zostanie przy obecnej cenie a nowe 1.5 wyjdzie niestety drożej. Nie mają powodów aby za pierwsze gogle mniej liczyć.

   • twattermaster

    Powody na pewno są. Choćby to, żeby ponownie nawiązać walkę z Riftem. W chwili obecnej mało kto kupuje Vive zamiast Rifta. Z ceny nie zejdą bo ich po prostu nie stać.

  • twattermaster

   PIerwszy punkt malo prawdopodobny z kilku powodow. HTC po prostu nie stac na polityke podobna do Facebooka. Jako firma na granicy bankructwa nie moze sobie pozwolic na to co robi Facebook czyli sprzedaz headsetow praktycznie nie zarabiajac na nich. Facebook ma glebokie kiesznie i poza tym czesc kasy im sie zwroci za pomoca sprzedarzy gier w sklepie HOME. HTC takiej opcji nie ma bo kokosy z gier zgarnia Valve. Fakt ze maja swoj Viveport ale w duze czesci to niewypal. Uzytkownicy Vive nawet tego nie instaluja wskakujac prosto do Steama.
   Drugi powod to fakt ze technogia trackingu Lighthouse jest o wiele drozsza niz Constelation oparta na kamerkach uzyta w Rifcie. Wystarczy porownac cene samych kontrolerow. Vive jeden kontroler (jeden!) = $129.9, Rift (dwa Touche + sensor!) = $100.