Karty graficzne GeForce GTX 1070 oraz Radeon Vega 56 rekomendowane dla użytkowników gogli HTC Vive Pro.

Firma HTC zaktualizowała informacje dotyczące zalecanej dla gogli HTC Vive Pro specyfikacji komputera. Dotychczas producenci headsetu, który zadebiutuje na początku przyszłego miesiąca, rekomendowali wyposażenie PC w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480. Układy te co prawda nadal spełnią wymagania, ale już nie rekomendowane a minimalne. Zamiast tego twórcy Vive Pro zalecają GeForce GTX 1070, Quadro P5000 oraz Radeon Vega 56 lub modele wyższe.

Pozostałe podzespoły komputerowego sprzętu, które wcześniej na stronie produktu prezentowane były w sekcji rekomendowane, teraz określane są jako minimalne. Firma nie ustaliła jeszcze zalecanych modeli procesorów oraz ilości pamięci RAM.

Minimalna specyfikacja PC dla gogli HTC Vive Pro
  • Procesor: Intel Core i5-4590 lub AMD FX 8350
  • Karta graficzna: NVDIA GeForce GTX1060 lub AMD Radeon RX480
  • Karta graficzna (rekomendowana): GTX 1070, Quadro P5000 lub Radeon Vega 56
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Wyjście wideo: DisplayPort 1.2
  • Port USB: 1x USB 3.0
  • System operacyjny: Windows 8.1, Windows 10

Vive Pro wyposażono w wyświetlacz (AMOLED) o rozdzielczości 2880 x 1600 px (615 PPI). Dotychczas sprzedawana wersja gogli Vive charakteryzuje się ekranem o rozdzielczości 2160 x 1200 px, w związku z czym w nowym modelu liczba pikseli zwiększy się aż o 78%, a współczynnik PPI (liczba pikseli przypadająca na cal długości) o 37%. Więcej na temat urządzenia przeczytacie w naszym teście headsetu, który opublikowaliśmy w tym miejscu.

Tydzień temu HTC uruchomiło sprzedaż przedpremierową Vive Pro. Udoskonaloną wersję gogli Vive można zakupić na terenie Europy w cenie 879 euro. Urządzenie oficjalnie zadebiutuje 5 kwietnia.

Warto pamiętać, że gogle HTC Vive Pro obecnie sprzedawane są samodzielnie, a co za tym idzie nie otrzymamy w zestawie kontrolerów ruchowych oraz systemu trackingu SteamVR. Z uwagi na to oferta skierowana jest do użytkowników podstawowej wersji headsetu HTC Vive, którzy chcieliby zmodernizować swoje zestawy. Sytuacja ta ma zmienić się w dalszej części tego roku, kiedy to zadebiutuje SteamVR 2.0 oraz nowe kontrolery.