Informacja prasowa

Nowe laboratoria VR First zostaną utworzone w USA i Kanadzie, a AMD, Leap Motion, OSVR i Razer dołączyli, jako partnerzy zapoczątkowanego przez Crytek programu.

Po rozpoczęciu projektu VR First, w styczniu tego roku, Crytek może ogłosić czterech znanych partnerów oraz plany na siedem nowych laboratoriów VR First na uniwersytetach w USA i Kanadzie.

Celem VR First jest stworzenie fundamentów do rozwoju i badań, w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, poprzez dostarczenie supernowoczesnych technologii i instrumentów uniwersytetom na całym świecie. Dzisiaj Crytek potwierdził, że lista partnerów wspierających projekt w 2016 roku zawiera firmy: AMD (ekskluzywny partner dostarczający GPU), Leap Motion, OSVR i Razer.

Pionierami programu VR First w USA i Kanadzie będą: Carleton University, California State University Monterey Bay, Purdue University, Rochester Institute of Technology, University of Florida, University of Southern California – School of Cinematic Arts i Vancouver Film School. Dołączą one do stambulskiego uniwersytetu Bahçeşehir, który przystąpił do programu na początku roku.

Przyjemnością było oglądać poziom zainteresowania, jaki wzbudziła inicjatywa VR First wśród liderów technologicznych i uniwersytetów na całym świecie, od jej początku – niespełna dwa miesiące temu. Jesteśmy coraz bliżej naszego celu, czyli stworzenia globalnej wspólnoty VR, dziękujemy wszystkim, którzy do nas dołączyli w tym przedsięwzięciu. Uważamy, że to wiele mówi na temat wizji, którą dzielimy z partnerami, dotyczącej inwestowania w zmieniający się potencjał VR – stwierdza Ferhan Özkan, Senior Business Development Manager Partnerships & Alliances w Crytek.

Więcej informacji na temat VR First można znaleźć na stronie: vrfirst.cryengine.com.