Niedawno przeprowadzona została pierwsza w historii 360-stopniowa transmisja na gogle VR z finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W przyszłym roku w podobny sposób będzie można oglądać rozgrywki w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

„Dzięki innowacyjnemu partnerstwu z firmą Intel, kibice na stadionie, sportowcy i publiczność na całym świecie wkrótce doświadczą magii igrzysk olimpijskich w zupełnie nowy sposób” – czytamy w komunikacie dotyczącym nawiązania współpracy pomiędzy Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) a Intelem. W ramach partnerstwa firma dostarczy innowacyjne rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, łączności 5G, dronów, oraz technologię powtórek Intel Replay 360.

Po raz pierwszy kibice będą mieli okazję doświadczyć tych nowości podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej, które odbędą się w lutym 2018 roku. Na czas trwania rozgrywek w Pjongczang Intel dostarczy technologię wirtualnej rzeczywistości do oglądania rywalizacji sportowców w czasie rzeczywistym – Intel® True VR, zapewniając fanom możliwość bogatego doświadczenia sportowego bez wychodzenia z domu.

Technologia Intel 360 pozwoli kibicom obejrzeć powtórki najbardziej pamiętnych momentów rozgrywek z perspektywy dowolnego miejsca na stadionie. W przyszłości widzowie przed telewizorami będą mogli doświadczyć tego, co fani siedzący w pierwszym rzędzie trybuny.

„Cieszymy się, że dołączymy do Ruchu Olimpijskiego i dzięki technologiom Intela, wyniesiemy na nowy poziom doświadczenie Igrzysk Olimpijskich dla fanów na całym świecie” – powiedział Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela. „Dzięki tej ścisłej współpracy z rodziną olimpijską przyspieszymy wprowadzanie technologii w przyszłość sportu na największych światowych arenach.”

Współpraca MKOl i Intela obejmuje:

  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018;
  • Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020;
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022;
  • Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku.

W chwili obecnej nie wiadomo, rozgrywki których dyscyplin będziemy mogli śledzić poprzez gogle Virtual Reality.