fot. The Verge

Intel porzucił projekt inteligentnych okularów Vaunt wyglądających jak typowe okulary korekcyjne.

Zaledwie w lutym informowaliśmy o nowym projekcie firmy Intel, która pochwaliła się okularami rozszerzonej rzeczywistości na pierwszy rzut oka nie różniącymi się od okularów zakładanych w celu korekcji wzroku. Zaprezentowane urządzenie co prawda i tak nie miało trafić do publicznej sprzedaży, niemniej ich producent planował udostępnić licencję do technologii swoim partnerom, którzy chcieliby wypuścić na rynek tego typu produkt pod swoją marką. Niestety do tego także nie dojdzie.

Intel poinformował o wycofaniu się z dalszych prac nad okularami. Co więcej firma planuje zamknąć cały dział New Devices Group (NDG), który zajmował się tym i innymi potencjalnie przełomowymi projektami. W wyniku tego ruchu prace może stracić nawet 200 pracowników amerykańskiej firmy.

Zaprezentowany na początku roku model okularów Vaunt wyposażony został w procesor, akcelerometr, kompas, moduł Bluetooth oraz akumulator. W urządzeniu zastosowano także niskiej mocy projektor laserowy wyświetlający na siatkówce naszego oka monochromatyczny obraz (w czerwonym odcieniu) o rozdzielczości 400 x 150 px. Intel przekonywał, iż jest to całkowicie bezpieczne dla naszych oczu, a efekty zobaczymy bez względu na to czy posiadamy wadę wzroku, czy też nie.