Informacja prasowa

Program majowej edycji European VR Congress zostanie wzbogacony o kolejną część – warsztaty, podczas których doświadczeni praktycy pokażą jak można wykorzystać technologie VR w marketingu, biznesie i nauce. Na warsztaty zapisać może się każdy, kto posiada bilet na Kongres – a te już tylko do 17 kwietnia będą w niższych cenach!

Technologia VR i video 360 daje nowe możliwości narracji, budowanej przez odczucie obecności i doświadczania historii. Już teraz największe marki takie jak Nokia, Samsung, Facebook czy Sony korzystają z niej po to, aby w niespotykany dotąd sposób angażować odbiorców. Podczas warsztatów współzałożyciele Mimo VR Barbara Berkan i Marcin Łunkiewicz pokażą, jak tworzyć strategie branded content w oparciu o VR i video 360° oraz jak wygląda proces kreatywny w tworzeniu takich koncepcji.

Umiejętność prezentowania swoich pomysłów w krótki, zwięzły i merytoryczny sposób jest niezbędna w biznesie. Kolejne warsztaty będą szansą dla startupów na poznanie technik oraz mechanizmów budowania skutecznych wystąpień przed inwestorem. Uczestnicy dowiedzą się, jakich błędów unikać w trakcie prezentacji oraz o czym i w jaki sposób mówić, aby zdobyć finansowanie i osiągnąć zamierzone cele. Wszyscy uczestnicy będą mogli sprawdzić nowo nabyte umiejętności podczas Business Dating – podczas którego w siedem minut zaprezentują swój startup potencjalnym inwestorom.

Kolejne warsztaty dotyczyć będą wykorzystania technologii VR i AR na rynku nieruchomości. Uczestnicy dowiedzą się jak analizować potrzeby klienta, budować innowacyjny produkt oraz prezentować rozwiązania w środowisku rynków nieruchomości. Prowadzący pokażą jak przygotować projekt tak, aby trafiał w potrzeby odbiorców i pomagał w marketingu i sprzedaży produktu/usługi.

Ci, którzy zastanawiają się czy VR może być wykorzystywany w edukacji, będą mogli przekonać się o tym dzięki projektowi Akademii Leona Koźmińskiego. Zobaczą jak VR wykorzystuje się na studiach prawniczych. W trakcie warsztatów będą mogli zdobyć wiedzę na temat oględzin miejsca zbrodni, na co dzień przekazywaną studentom albo poczuć się jak bohaterowie serialu CSI – Kryminalne zagadki, próbujący rozwikłać tajemnicę nagłej śmierci prawnika…

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i FB /europeanvrcongress.