Najlepiej sprzedającą się gra na gogle PlayStation VR w Japonii – „dating-simowa” produkcja Summer Lesson – w kwietniu wzbogaci się o angielskie napisy.

W kwietniu w wybranych krajach Południowo-Wschodniej Azji zadebiutuje japoński bestseller gogli PlayStatiob VR – Summer Lesson. Należąca do popularnego w Japonii gatunku „dating sim” gra, w której utrzymujemy relację ze studentką pomagając jej w nauce jest „exclusivem” PSVR, w dużym stopniu nakręcającym sprzedaż konsolowego headsetu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

W październiku, czyli w pierwszym miesiącu obecności gogli PSVR w sklepach, Summer Lesson okazał się najlepiej sprzedającą się grą VR-ową osiągając wynik ponad 27 tysięcy sprzedanych kopii. Produkcja uzyskała także wysokie drugie miejsce w rankingu obejmującym sprzedaż wszystkich gier na konsole PlayStation 4, ulegając jedynie klasycznej strzelance Battlefield 1.

Summer Lesson dotychczas został wydany jedynie w Japonii w formie cyfrowej, co oznacza, że zakup tego tytułu w pozostałych krajach jest bardzo utrudniony. Wraz z premierą angielskich napisów, która nastąpi 28 kwietnia, grę będzie można nabyć także w wersji pudełkowej. Wciąż jednak nie zanosi się na oficjalną dystrybucję gry w Europie i Ameryce Północnej.