Jeff Bridges chciałby, żeby kontynuacja filmowej serii Tron była pierwszym filmem Virtual Reality.

Jeff Bridges, który wcielił się w rolę Kevina Flynna w pierwszych dwóch pełnometrażowych filmach z serii Tron, uważa że kolejna, niezapowiedziana jeszcze trzecia część powinna zostać pierwszym pełnometrażowym filmem wirtualnej rzeczywistości. Amerykański aktor w rozmowie z dziennikarzem Entertainment Weekly wypowiedział się na temat plotek dotyczących filmu „Tron 3”.

„Tak, słyszałem te plotki. Mam nadzieję, że tak się stanie. Myślę, że Joe [Joseph Kosinski – reżyser filmu „Tron: Dziedzictwo” z 2010 roku] posiada scenariusz i wszystko co potrzebne. Nie wiem czy mogę o tym mówić, czy też nie. To powinien być pierwszy film Virtual Reality. Czyż to nie byłoby fajnie zobaczyć Tron w tym świecie?”

Trudno zaprzeczyć. Seria należąca do klasyki filmów sci-fi, głównie za sprawą pierwszej części wydanej w 1982 roku, jest wręcz przeznaczona do doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości. Opowiada bowiem historię hakera przeniesionego do wnętrza systemu komputerowego. Niemniej jednak na realizację pełnometrażowego filmu VR może być jeszcze zbyt wcześnie. Dotychczas najdłuższą wydaną produkcją typu ‚cinematic VR’ jest 40-minutowy „Miyubi” autorstwa Felix & Paul Studios.