Transference z przybliżoną datą premiery i nowym zwiastunem.

Firma Ubisoft poinformowała podczas konferencji zorganizowanej w ramach targów E3 2018, iż psychologiczny thriller Transference zadebiutuje jesienią tego roku. Tytuł ukaże się ze wsparciem gogli PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive.

„Wyobraź sobie ‚escape room’ usytuowany w niepoczytalnym umyśle. (…) Z Transference wprowadzamy eksplorację w pierwszej osobie w nowy, mrożący krew w żyłach wymiar. Zanurzymy cię w eksperymencie zszarganego naukowca, w uszkodzoną cyfrową symulację jego rodziny stworzoną na podstawie danych zbiorczych ich mózgów. Przełączaj się pomiędzy trzema perspektywami członków rodziny i odkryj tajemnicę ukrytą w tym psychodelicznym thrillerze psychologicznym. (…) Łącząc w sobie elementy filmu i gry, projekt ten wciąga gracza w cyfrowo zrekonstruowane wspomnienia i ukazuje destrukcyjne skutki obsesji.”

Gra powstaje we współpracy z firmą SpectreVision, której jednym ze współzałożycieli jest Elijah Wood. Aktor znany m.in. z roli Frodo w filmowej adaptacji „Władcy Pierścieni” wyszedł podczas konferencji na scenę zapowiadając nowy zwiastun Transference.

Transference projektowany jest od początku z myślą o technologii Virtual Reality, jednak pozwoli także na rozgrywkę graczom nie posiadającym VR-owych gogli.