W grudniu zeszłego roku firma Sony zorganizowała konferencję PlayStation Experience, podczas której poznaliśmy szczegóły na temat nowych tytułów zmierzających na PlayStation VR. Jedną z nich jest tworzona przez studio Highwire Games gra Golem, która będzie jednym z ‚exclusivów’ PSVR i pozwoli właścicielom gogli pokierować tytułowym stworem. W sieci pojawił się właśnie pierwszy gameplay z „Golema”.

Jej twórcy to weterani branży GameDev. W przeszłości pracowali nad takimi tytułami AAA jak Halo, InFamous, Destiny, a nawet Half-Life 2. Choć studio jest zupełnie nowe, ich pierwszym projektem również będzie gra AAA. Dotychczas niewiele wiedzieliśmy na temat nowej konsolowej produkcji jednak stopniowo ujawniane są nowe informacje, chociażby dzięki udostępnionemu przez IGN 7-minutowemu fragmentowi z rozgrywki.

Fabuła gry koncentruje się wokół niepełnosprawnej dziewczynki, która dzięki posiadanym zdolnościom potrafi przejmować kontrolę nad golemami. Te z kolei różnią się rozmiarem, kształtem oraz umiejętnościami.

Podczas rozgrywki wcielimy się nie tylko w gigantyczne 6-metrowe golemy, lecz także zmniejszymy się do rozmiarów 15-centymetrowej lalki.

Choć prace nad grą trwają już od dwóch lat, Golem nie będzie tytułem startowym PlayStation VR. Studio Highwire ambitnie podchodzi do swojego projektu i nie zamierza wydać niedokończonej gry