Pojawiły się pierwsze materiały, na których możemy zobaczyć fragmenty z rozgrywki Tekken 7 w goglach PlayStation VR.

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat trybu Virtual Reality, który pojawi się w kolejnej części popularnych bijatyk z serii Tekken. Już 2 czerwca Tekken 7 zostanie wydany na PC-ty oraz konsole PS4 i Xbox One, jednakże tylko użytkownicy gogli PlayStation VR otrzymają możliwość rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Będą oni mogli uruchomić grę w specjalnym trybie zaprojektowanym z uwzględnieniem możliwości i wymagań PSVR. Jak możecie zobaczyć na poniższych materiałach zawierających pierwsze fragmenty z rozgrywki na konsolowych goglach, pojedynki obserwować będziemy podobnie jak w wersji klasycznej, czyli z perspektywy trzeciej osoby. Użytkownicy PlayStation VR będą mogli także z bliska przyjrzeć się bohaterom nowego Tekkena podczas wyboru postaci.

Tryb VR nie został jak dotychczas potwierdzony na gogle współpracujące z PC-ami, jednak nie jest to wykluczone. Niedawno jedna z gier na wyłączność PSVR – Batman: Arkham VR – otrzymała po kilku miesiącach wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.