Jest szansa na tryb VR w No Man’s Sky.

Ujawniona pod koniec 2013 roku eksploracyjna gra akcji No Man’s Sky była jedną z najczęściej wymienianych nowych produkcji, w którą fani Virtual Reality chcieliby pograć w swoich goglach. Sean Murray – założyciel studia Hello Games – twierdził wówczas, że załoga jego studia jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do pomysłu wydania gry ze wsparciem dla Oculus Rift i PlayStation VR (wtedy jeszcze jako Project Morpheus). Tytuł ostatecznie ukazał się w sierpniu 2016, niestety bez trybu dedykowanego użytkownikom VR-owych headsetów.

Wygląda jednak na to, że twórcy gry nie porzucili do końca tego pomysłu, niemniej to czy ostatecznie tryb VR zostanie wprowadzony wraz z którąś z kolejnych aktualizacji zależy od samych graczy. Na stronie studia pojawiła się bowiem ankieta skierowana do społeczności skupionej wokół No Man’s Sky. W jednym z pytań deweloperzy pytają o to co chcieliby zobaczyć w przyszłych aktualizacjach gry, a jedną z odpowiedzi jest „VR support”.

Choć No Man’s Sky nie okazał się wybitną produkcją (a wręcz bardzo przeciętną o czym świadczy jedynie 47% pozytywnych recenzji użytkowników platformy Steam), wiele osób oczekujących na tryb wirtualnej rzeczywistości chciałoby po prostu pozwiedzać dostępne w grze generowane proceduralnie planety z perspektywy pierwszej osoby. Jeżeli również należycie do tej grupy macie teraz możliwość pomóc deweloperom podjąć jedyną słuszną decyzję.