„Jesus VR: The Story of Christ” – określany jako pierwszy na świecie pełnometrażowy 360-stopniowy film przeznaczony na gogle wirtualnej rzeczywistości – zostanie przedpremierowo zaprezentowany podczas słynnego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to po Oscarach jedno z największych wydarzeń filmowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji Venice Film Festival publiczności zostanie udostępniony pierwszy pełnometrażowy film wirtualnej rzeczywistości pt. Jesus VR: The Story of Christ.

Film przedstawiający historię życia i śmierci Jezusa z Nazaretu w ostatecznej formie trwać będzie 1,5 godziny, jednak w ramach prapremiery zaprezentowany zostanie festiwalowym gościom w wersji okrojonej do 40 minut. Pokazy odbędą się w dniach 1-4 września w sali wyposażonej w 50 sztuk gogli wirtualnej rzeczywistości.

Za produkcję 90-minutowego filmu 360 VR, podczas którego będziemy mogli wirtualnie towarzyszyć Jezusowi podczas najważniejszych wydarzenia z jego życia, odpowiadają firmy Autumn Productions i VRWERX. Zdjęcia do „Jesus VR – the Story of Christ” odbyły się już w październiku ubiegłego roku we włoskiej miejscowości Matera – w tej samej, w której powstało część ujęć do „Pasji” Mela Gibsona.

„Jesus VR” z „Pasją” Gibsona ma jednak dużo więcej wspólnego, niż tylko lokalizacja planu filmowego. Producentem wykonawczym filmu został Enzo Sisti, który pełnił taką samą rolę u boku Gibsona, podobnie jak doradca religijny William Fulco. W rolę Jezusa wcielił się Tim Fellingham, znany m.in. z filmu „Oszukać przeznaczenie 5”.

Film zostanie udostępniony w technologii 360º 4K jeszcze w tym roku (okolice Bożego Narodzenia) na wszystkich najpopularniejszych platformach VR – Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR, Samsung Gear VR oraz Google Cardboard.