Powstaje VR-owy film 360º z udziałem Johna Travolty.

Zapowiedziano Speed Kills VR – ponad godzinne doświadczenie typu „cinematic VR”, w którym wystąpi słynny hollywoodzki aktor John Travolta. Gwiazda takich kinowych hitów jak „Pulp Fiction” czy „Grease” będzie głównym bohaterem tradycyjnego filmu 2D „Speed Kills” oraz powstającego w tym samym czasie filmu VR/360.

Trwająca łącznie ponad 60 minut wersja dedykowana użytkownikom gogli wirtualnej rzeczywistości podzielona zostanie na osiem epizodów. Obejrzymy je za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji, która trafi na początku przyszłego roku na większość popularnych platform VR (SteamVR, Oculus Rift, Samsung Gear VR, Android, iOS).

Jak podaje Filmweb „Speed Kills to opowieść o Donaldzie Aronowie, słynnym multimilionerze, konstruktorze łodzi motorowych i przedsiębiorcy, który sprzedawał swoje motorówki prezydentom, gwiazdom filmowym, biznesmenom, a nawet szachowi Iranu. W rozkwicie kariery robił interesy zarówno z rządem USA, jak i z kartelami narkotykowymi, co doprowadziło do jego tajemniczego morderstwa. W 1987 roku znaleziono go martwego w jego samochodzie w Miami.”

W „Speed Kills VR” – poza Johnem Travoltą – wystąpi także m.in. Kellan Lutz („Legenda Herkulesa”, seria „Zmierzch”), Katheryn Winnick („Wikingowie”, „Pan i Pani Kiler”), Jordi Mollà („Bad Boys II”, „Riddick”), Jennifer Esposito („Miasto gniewu”) oraz Matthew Modine („Full Metal Jacket”). Reżyserem doświadczenia jest Travis Cloyd, zaś za całością produkcji stoi studio Top Dog VR.

Obie wersje filmu są już obecnie na etapie postprodukcji. Poniżej można obejrzeć fragmenty trzeciego i czwartego epizodu Speed Kills VR.