Nie tylko samym Oculusem człowiek żyje. W ostatnim czasie zapowiedziano kilkanaście interesujących tytułów, które pojawią się na HTC Vive. Większość z nich co prawda trafi także na inne platformy VR, jednak to gogle należące do ekosystemu SteamVR póki co w pełni wykorzystają ich potencjał. Przedstawiamy podsumowanie tych najciekawiej się zapowiadających.

Time Machine VR (Minority Media)

W tej przygodówce z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wcielimy się w postać podróżnika w czasie. Choć akcja gry osadzona została w 2033 roku, większość czasu spędzimy przemierzając prehistoryczne światy w czasach ery jurajskiej. Naszym zadaniem będzie badanie ekosystemu i próba skanowania żyjących tam zwierząt w celu pozyskania danych dla muzeum historii naturalnej, którego pracownikiem jesteśmy.

The Wake (Invrse)

Na HTC Vive nie może zabraknąć gier z gatunku „Zombie Survival”. Autorzy The Wake obiecują zbliżony do naturalnego sposób walki, wiele różnorodnych broni oraz oczywiście hordy Zombie nacierające na nas w wiadomym celu. The Wake zaoferuje więc bardzo podobne możliwości co zapowiadana jakiś czas temu gra Arizona Sunshine studia Vertigo Games, która również trafi na gogle HTC Vive.

Ninja Trainer (Atomic VR)

Kojarzycie gry z serii „Fruit Ninja”, które polegają na przepoławianiu spadających owoców szybkim ruchem katany? Ninja Trainer ma być pierwszą grą tego typu, która faktycznie działa tak jak powinna.

The Gallery: Call of the Starseed (Cloudhead Games)

Wraz z premierą HTC Vive zadebiutuje m.in. zapowiedziana na początku roku, lecz będąca w produkcji od trzech lat gra The Gallery: Call of the Starseed. Będzie to pierwszy epizod gry z serii „The Gallery”, projektowanej od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W tym przygodowym doświadczeniu VR inspirowanym filmami fantasy z mrocznych lat 80, zadaniem gracza będzie skupienie się na narracji oraz interakcji ze środowiskiem gry, a także rozwiązywanie zagadek logicznych.

Giant Cop (Other Ocean Interactive)

W Giant Cop wcielimy się rolę gigantycznego, 60-metrowego policjanta patrolującego ulice fikcyjnego miasta Micro City. Zadaniem tytułowego bohatera jest podążanie za poleceniami swojego przełożonego i dosłowne wyłapywanie nieposłusznych obywateli. Dosłowne, ponieważ dokonywać tego będziemy przy pomocy własnych dłoni, a następnie „przerzucali” złoczyńców na miejscowy komisariat Policji. To od nas jednak zależy, czy będziemy dobrym policjantem, czy złym. W ten sam bowiem sposób możemy także wchodzić w interakcje z elementami wyposażenia miasta siejąc w ten sposób chaos i zniszczenie.

Playthings (Always & Forever C.E.)

Jednym z bardziej „zakręconych” tytułów na HTC Vive będzie zapewne Playthings. „Rzeczywistość wirtualna to technologia, która pozwoli nam pokazać sobie nawzajem nasze własne sny” – powiedział nieżyjący już znany amerykański pisarz i filozof Terence McKenna. I może być w tym wiele prawdy. Wystarczy spojrzeć na poniższy zwiastun nowego doświadczenia VR.

Unseen Diplomacy (Triangular Pixels)

Gra szpiegowska, która w sprytny sposób wykorzysta pełnię możliwości systemu śledzenia ruchów gracza typu „room-scale” – SteamVR Lighthouse. W Unseen Diplomacy wcielmy się w członka elitarnej jednostki brytyjskiego wywiadu.

Descent: Underground (Descendent Studios)

Osadzona w odległej przyszłości kosmiczna strzelanka, nad którą pracują twórcy takich tytułów jak Wing Commander IV czy Star Citizen. Zadaniem gracza będzie wzięcie udziału w niezwykle niebezpiecznych zawodach Underground Games, w których stawką jest walka o potrzebne do przeżycia surowce. Tytuł zaoferuje zarówno kampanię dla jednego gracza jak i tryb wieloosobowy.

Final Approach (Phaser Lock Interactive)

W Final Approach wcielimy się rolę kontrolera ruchu lotniczego zarządzającego armią złożoną z różnego rodzaju jednostek wojskowych. Gra zaoferuje różne perspektywy widoku w zależności od maszyny, którą aktualnie sterujemy, m.in. widok z perspektywy lotu ptaku, który pojawi się w przypadku zarządzania myśliwcami. Aby ustalić tor lotu pojedynczej jednostki wystarczy ją narysować, a nasz samolot podąży jej trasą. Gra zadebiutuje w okolicach premiery gogli HTC Vive.

Evolution Pinball VR

Próba przeniesienia klasycznych stołów do Pinballa do środowiska wirtualnej rzeczywistości. Autorzy skupiają się na odtworzeniu klimatu retro, w związku z czym wzorują się na stołach z lat 80-tych.

BlackShield (V-Sensory)

To jedyna chińska produkcja w tym zestawieniu. Tytuł składa się z 8 epizodów, które mają być wypuszczane w miesięcznych odstępach czasowych. Gracz rozpocznie przygodę na statku kosmicznym atakowanym przez monstrualne stwory.

Marble Mountain (Lightning Rock)

Gra zręcznościowa wzorowana na takich klastycznych tytułach jak Marble Madness oraz Super Monkey Ball. Zadaniem gracza będzie bezpieczne przeprowadzenie piłki do wyznaczonego miejsca.

Zobacz także: Testowaliśmy gogle HTC Vive Pre & SteamVR Lighthouse

HTC Vive Pre test