Już za miesiąc premiera kolejnego interesującego horroru VR – Paranormal Activity: The Lost Soul.

Miłośnicy mrożących krew w żyłach VR-owych produkcji nie mają prawa narzekać na brak interesujących tytułów. Do szerokiej listy horrorów współpracujących z goglami Virtual Reality dołączył niedawno dobrze przyjęty Resident Evil 7: Biohazard w wersji PlayStation VR, a w kolejce czeka już kolejna znana marka – Paranormal Activity. Tytuł ten ukaże się już 14 marca ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, HTC Vive. Wersja dla PSVR zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Paranormal Activity VR to gra opierająca się na serii filmowych horrorów o tym samym tytule. Ma być ich fabularną kontynuacją i kolejnym rozdziałem paranormalnej mitologii. Doświadczenie tworzone jest przez studio VRWERX we współpracy z posiadającą prawa do marki wytwórnią Paramount. Załoga pracowała wcześniej przy takich tytułach jak Call of Duty oraz Homefront. Według wcześniejszych zapowiedzi będzie to pełnoprawna gra AAA zawierająca trzygodzinną historię możliwą do rozszerzenia o kolejne trzy, o ile zdecydujemy się na eksplorację każdego aspektu stworzonego przez nich świata.

Wraz z zapowiedzią daty premiery Paranormal Activity VR opublikowano pierwszy zwiastun ujawniający podtytuł gry – „The Lost Soul”.

Jakiś czas temu serwis IGN zamknął kilka osób z własnej redakcji w specjalnym pokoju wyposażonym w gogle HTC Vive oraz system śledzenia ruchu gracza SteamVR Lighthouse i uruchomił im ówczesną wersję Paranormal Activity VR, aby sprawdzić jak bardzo jest straszna.

Wszystko wskazuje na to, że jest…

Wspomniana wcześniej data premiery Paranormal Activity: The Lost Soul dotyczy grywalnej wersji z wczesnym dostępem. W tej chwili nie wiadomo kiedy ukaże się wersja kompletna.