Powstaje NullSpace VR – kolejna interesująca kamizelka haptyczna dedykowana rozwiązaniom Virtual Reality.

NullSpace VR to tworzona przez akademicki startup Rochester Robotics haptyczna kamizelka z rękawicami dedykowana wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie być może nie jest tak rewolucyjne i zaawansowane jak kombinezon Teslasuit VR, o którym pisaliśmy na początku tego roku, jednak także warto zwrócić na nie uwagę.

Zdolność odczuwania komputerowego świata możliwa jest dzięki 32 wibrującym jednostkom rozmieszczonych w górnej partii ciała użytkownika. Wibrujące miejsca umiejscowione są też na koniuszkach palców w rękawicach oraz na paskach na przedramionach i ramionach.

Ruchy ciała użytkownika są śledzone przez zewnętrzną kamerę. Gdy napotykamy kolizję w cyfrowym środowisku odpowiednie jednostki zaczynają drgać. Twórcy NullSpace VR pracują także nad metodą odczytywania gestów dłoni.

Firma Rochester Robotics jest chętna do współpracy z deweloperami, którzy chcieliby wykorzystać możliwości „ubranka” w swoich aplikacjach. W związku z tym udostępniła własne API umożliwiające integrację technologii NullSpace VR z różnego rodzaju grami i doświadczeniami przeznaczonymi dla gogli wirtualnej rzeczywistości.