23 kwietnia 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Kat Walk powalczy o prymat na rynku bieżni VR

2 min read

Chińska firma KatVR zamierza powalczyć o miłośników wirtualnej rzeczywistości lubiących aktywnie spędzać czas przed komputerem. Kilka dni temu pozyskała na Kickstarterze fundusze na rozwój ciekawie zapowiadającego się projektu bieżni Virtual Reality – Kat Walk.

Wielokierunkowa bieżnia VR Kat Walk tak jak opisywane przez nas wcześniej podobne konstrukcje (Cyberith Virtualizer i Virtuix Omni), zaoferuje posiadaczom gogli Virtual Reality możliwość poruszania się po wirtualnym środowisku 3D w dowolnym kierunku. W przeciwieństwie do konkurentów nie posiada pierścienia podtrzymującego użytkownika. Zamiast tego zawiesi go w powietrzu za pomocą specjalnej uprzęży potrafiącej unieść do 140 kilogramów.

Kat Walk

Tego typu rozwiązanie ma swoje plusy w postaci braku ograniczeń ze strony montowanego na poziomie talii pierścienia i filarów podtrzymujących konstrukcję. Dzięki temu gracz otrzyma dużo więcej swobody niż w konkurencyjnych projektach co pozwoli mu na większą paletę ruchów. Twórcy zapowiadają m.in. możliwość kopania, uderzania, chodzenie tyłem oraz lepsze odwzorowanie biegania, a także to co posiadają pozostałe bieżnie, czyli pełny obrót 360-stopni, skakanie, schylanie, kucanie i siadanie.

Podstawa urządzenia wyłożona została materiałem o wysokim współczynniku tarcia. W związku z tym wymagać będzie od gracza noszenia specjalnych butów, które „sprawią, że poczujesz się jakbyś chodził po prawdziwym podłożu.” Odwzorowanie występującego przy poruszaniu się tarcia pozwoli łatwiej utrzymać równowagę i zmniejszy czas potrzebny do nauki chodzenia po bieżni. Z kolei pod podstawą zamontowany zostanie system składanych kół, który pomoże łatwiej przetransportować Kat Walka w inne miejsce.

KatVR zebrała na Kickstarterze prawie 150 tysięcy dolarów. Na oficjalnej stronie katvr.com widoczna jest obecnie zapowiedź uruchomienia składania zamówień przedpremierowych. Urządzenie sprzedawane będzie wraz z parą butów w cenie 799 dolarów. Za dodatkową parę Kat Shoes zapłacimy 29 dolarów, natomiast opcjonalne siedzisko, dzięki któremu wygodnie przebrniemy przez statyczne sceny będzie wydatkiem rzędu 149 dolarów. Kat Walk powinien dotrzeć do pierwszych użytkowników w kwietniu 2016 roku.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.