Hollywoodzki aktor Kevin Spacey, znany m.in. z głównej roli w serialu House of Cards czy filmów takich jak American Beauty oraz K-PAX, zainwestował w firmę WoofbertVR tworzącą aplikacje pozwalającą zwiedzać prawdziwe muzea w wirtualnej rzeczywistości.

Kevin Spacey w przeszłości wiele razy wykazywał zainteresowanie nowoczesnymi technologiami. To właśnie on w dużej mierze przyczynił się do wprowadzenia słynnego serialu House of Cards na najpopularniejszą amerykańską platformę streamingową Netflix. Ostatnio aktor udzielił wywiadu The Australian Financial Review, w którym powiedział, iż wierzy w to, że właśnie nadchodzą dobre czasy dla technologii wirtualnej rzeczywistości.

Spacey podobnie jak twórca Oculusa – Palmer Luckey – duże nadzieje pokłada w zastosowaniach Virtual Reality w edukacji. „Szkoły nie zmieniły się od dziesięcioleci. Więc wyobraź sobie, że zakładasz gogle i przenosisz się na dno oceanu uczyć się o Pacyfiku, zwiedzając pole bitwy pod Gettysburgiem słuchasz wykładu na temat wojny secesyjnej, a na siedemnastowiecznej scenie Globe Theatre występujesz razem z aktorami” – powiedział Spacey, dodając „Wiele początkowych problemów związanych z tą technologią zostało już rozwiązanych, i teraz nadszedł czas dla twórców oprogramowania.”

Na dowód tego ujawnił informacje o prywatnej inwestycji w firmę WoofbertVR, zajmującej się tworzeniem imersyjnych wirtualnych wycieczek po galeriach sztuki na całym świecie dla posiadaczy gogli Virtual Reality.

„Zwiedzaj największe światowe muzea i inne instytucje kulturalne bezpośrednio w domu, biurze lub w szkole” – tak WoofbertVR reklamuje swoją usługę, która powstaje we współpracy z popularnymi galeriami takimi jak np. londyńska The Courtauld Gallery.

Aplikacja WoofbertVR dostępna jest do pobrania dla posiadaczy mobilnych gogli Samsung Gear VR za darmo w oficjalnym sklepie Oculus Store. Obecnie do zwiedzania udostępniono jedno muzeum, jednak w przyszłości można spodziewać się kolejnych wystaw, pokazów i ekspozycji.