Doom VFR z datą premiery i nowym gameplayem.

Bethesda udostępniła nowy materiał poświęcony zmierzającej na gogle PlayStation VR i HTC Vive gry Doom VFR. Oprócz nowych fragmentów z rozgrywki poznaliśmy także kilka nowych szczegółów na temat fabuły VR-owego Dooma.

Doom VFR jako jedyna z trzech gier VR opracowywanych przez Bethesda Softworks (Fallout 4 VR, Skyrim VR) nie będzie portem istniejącej już gry, lecz zupełnie nową produkcją projektowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Dotychczas wiedzieliśmy, iż jej fabuła rozgrywać się będzie tuż po wydarzeniach, które miały miejsce w poprzedniej odsłonie FPS-a wydanej w 2016 roku na PC i konsole.

Tytuł pozwoli wcielić się w naukowca, jedynego „ocalałego” podczas ataku na marsjańską placówkę UAC. Jednakże przetrwała tylko świadomość, która została przeniesiona do komputera. Za jej pomocą będziemy mogli kontrolować różnego rodzaju roboty, rozwiązywać zagadki i odpierać atak piekielnych istot.

Tłem naszych działań będzie mars oraz piekło. Niektóre z lokacji powinny być doskonale znane miłośnikom serii, inne będą zupełnie nowe. Autorzy gry nie zamierzają rezygnować z systemu teleportacji. Niestety raczej nie powinniśmy spodziewać się tradycyjnego sposobu przemieszczania się, znanego z typowych pierwszoosobowych strzelanek.

Data premiery Doom VFR została ustalona na 1 grudnia. Na Steamie ruszyła jakiś czas temu przedsprzedaż, gdzie gra została wyceniona na 29,99€. Za wersję na PSVR zapłacimy 129,90 zł.