Informacja prasowa

Crytek ogłosił dzisiaj, że kolejne sześć uniwersytetów dołączyło do inicjatywy VR First, zwiększając tym samym liczbę placówek naukowych, biorących udział w projekcie, do czternastu.

Projekt VR First rozpoczął się w styczniu tego roku, a jego celem jest stworzenie fundamentów do rozwoju i badań w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, poprzez stworzenie laboratoriów VR na uniwersytetach na całym świecie. Każde laboratorium VR oferuje studentom łatwy dostęp do oprogramowania CRYENGINE oraz najnowszego sprzętu wiodących producentów, którzy przyłączyli się do programu VR First.

Uniwersytety, które ostatnio dołączyły do programu VR First, znajdują się na trzech kontynentach i wprowadzają program do czterech nowych krajów. Najnowszymi partnerami naukowymi są:

The University of Canterbury (Nowa Zelandia), Kajaani University of Applied Sciences (Finlandia), University College London (Wielka Brytania), Manchester Metropolitan University (Wielka Brytania), Oklahoma University (USA) i Tallinn Technical University (Estonia).

Więcej informacji na temat VR First można znaleźć na: vrfirst.cryengine.com.