Firma MelodyVR przeprowadzi bezpośrednie transmisje na gogle VR z koncertów organizowanych w Birmingham.

Jak podaje serwis bham.pl miłośnicy koncertów będą mogli oglądać występy, na które wysprzedane zostały wszystkie bilety, przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości. Jest to efektem współpracy NEC Group z firmą MelodyVR, która umożliwi fanom dostęp do wybranych wydarzeń na żywo w Arena Birmingham i Genting Arena, za pośrednictwem technologii Virtual Reality.

Koncerty transmitowane będą w czasie rzeczywistym umożliwiając nieograniczonej liczbie fanów uczestniczenie w koncertach na żądanie. Wirtualne bilety zakupimy za pośrednictwem aplikacji MelodyVR dostępnej dla mobilnych gogli Oculus Go i Samsung Gear VR.

„VR zmienia wrażenia koncertowe i zmienia sposób, w jaki fani mogą konsumować muzykę, więc wspaniale jest współpracować z MelodyVR jako pionierami w tej dziedzinie. Nic nie jest w stanie pokonać muzyki na żywo i uczestniczenia w koncercie, ale oferowanie koncertów VR daje fanom więcej możliwości do przeżycia muzyki którą kochają i zbliżenia się do artystów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Ian Congdon, szef sprzedaży NEC Group Arena.