Oculus DK2

Firma Oculus VR poinformowała w krótkim komunikacie na swoim forum internetowym, że zrealizowano już 90% wszystkich dotychczasowych zamówień na drugą deweloperską wersję gogli Oculus Rift DK2. Jednocześnie przypomniano, że od kilku dni istnieje możliwość pobrania nowej wersji oprogramowania dedykowanego urządzeniu.

Do niedawna osoby zamawiające nowego „dev-kita” musiały liczyć się nawet z kilkumiesięcznym okresem oczekiwania na przesyłkę. Obecnie realizowane są już zamówienia złożone w połowie października. Oznacza to, że już wkrótce czas oczekiwania na zamówiony sprzęt zostanie skrócony do około 5 dni. Tyle mniej więcej wynosi czas transportu przesyłki do Polski poprzez firmę UPS.

Pozostaje pytanie, czy w obliczu zaprezentowanego niedawno podczas konferencji Oculus Connect nowego prototypu Oculusa o nazwie „Crescent Bay”, istnieje sens zakupu obecnej wersji urządzenia. Według osób, które miały możliwość przetestowania nowego prototypu przeważają opinię, że różnica między nim a DK2 jest mniej więcej taka jak między DK2 a DK1, czyli bardzo znacząca.

Oculus Rift Crescent Bay

Przypomnijmy, że prototyp Crescent Bay w porównaniu do DK2 posiada wyższą rozdzielczość, szybsze odświeżania obrazu oraz zwiększony obszar pola widzenia. Urządzenie posiada wbudowane słuchawki, a także usprawniony system śledzenia pozycji głowy. Dodatkowo wersja konsumencka otrzyma dedykowany urządzeniu system dźwięku 3D. Więcej informacji na temat nowego prototypu można znaleźć w tym miejscu.

W chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym terminem premiery wersji konsumenckiej Oculus Rift jest druga połowa 2015 roku.