Polska federacja sztuk walki KSW jako pierwsza organizacja MMA na świecie zrealizowała galę w technologii 360º.

Sferyczny materiał powstał dzięki współpracy z firmą Immersion i jest pierwszym w historii zarejestrowanym wydarzeniem MMA tej rangi, które można obejrzeć na goglach wirtualnej rzeczywistości. Nagranie powstało podczas niedawnej gali KSW 34.

„Raz na jakiś czas w każdej branży przychodzi moment, w którym czujesz, że dzieje się coś cholernie ważnego.” – mówi współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski. „Po moim pierwszym spotkaniu z chłopakami z Immersion obudziłem się rano i zrozumiałem, że w tym sporcie wiele się już wydarzyło, ale najlepsze dopiero się wydarzy. Otwierają się wrota do zupełnie nowych doświadczeń dla widza, te wrota pozwolą nam spojrzeć szerzej na MMA na całym Świecie. Cieszę się, że KSW jest w tym pionierem.”

„Immersion to założona ponad dwa lata temu w Warszawie firma będąca jednymi z pierwszych na świecie twórców zaawansowanych aplikacji na wszelkiego rodzaju wyświetlacze wirtualnej rzeczywistości. Nasza firma ma w swoim portfolio zarówno szereg aplikacji użytkowych czy szkoleniowych jak również rozrywkowych. Wraz z KSW, opracowujemy rewolucyjny system prezentacji widowisk sportowych w systemie video360 dzięki czemu damy kibicom możliwość oglądania walk z zupełnie nowych perspektyw oraz przeżywania wydarzeń w sposób do tej pory niespotykany.” – tłumaczy Piotr Baczyński CEO Immersion.

Poniżej próbka tego co może czekać nas w przyszłości bowiem federacja planuje wykonać następny ważny krok już podczas kolejnej gali KSW 35, która odbędzie się 27 maja w Gdańsku/Sopocie.

UWAGA: Powyższy materiał 360º można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard. W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive polecamy skorzystanie z aplikacji Virtual Desktop, która posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na gogle oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Oprogramowanie jest płatne i można je zakupić na platformie Steam.