Samsung oficjalnie zaprezentował dziś w Barcelonie swoją nową linię flagowych smartfonów z serii Galaxy. Każdy kto zamówi zamówi przedpremierowo telefon Samsung Galaxy S7 lub S7 Edge otrzyma za darmo gogle wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Prezentację Samsunga można było śledzić „na żywo” w 360-stopniach dzięki specjalnej aplikacji dla Gear VR.

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Ujawnione modele dołączą do smartfonów z serii Galaxy wyprodukowanych przez Samsunga w 2015 roku, czyli Galaxy Note 5, S6 oraz S6 Edge i Edge+ i będą kompatybilne z wypuszczoną pod koniec ubiegłego roku, najnowszą wersją mobilnych gogli Gear VR.

Samsung nie ujawnił rozdzielczości ekranu nowych modeli telefonów, więc można przypuszczać, że tak jak w poprzedniej generacji wyniesie ona 2560×1440 pikseli. Pomimo tego poprawie uległa wydajność procesorów (CPU do 30%, GPU do 60%), długość pracy na jednym naładowaniu baterii (pojemność 3000 i 3600 mAh) oraz jakość wbudowanej kamery. Urządzenia zostały przeprojektowane także pod względem chłodzenia, co szczególnie docenią osoby zamierzające używać ich z goglami Gear VR. Samsung obiecuje również wsparcie dla nowego API o nazwie „Vulkan”, dzięki czemu (o ile tylko odpowiednie zmiany wprowadzą deweloperzy) gry uruchomione na smartfonie powinny działać dużo płynniej.

Samsung Gear VR3

Ponadto Samsung ogłosił współpracę z firmami EPIC Games, Blizzard oraz Google. Zaprezentowano również, nową kamerę sferyczną Samsung Gear 360. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Mark Zuckerberg Show

W takcie prezentacji Samsunga w ramach konferencji Mobile World Congress 2016 w Barcelonie, na scenę wyszedł twórca Facebooka – Mark Zuckerberg.

Mark Zuckerberg VR

Mark opowiedział jak w wieku 11 lat odwiedzając strony www czuł, że tak naprawdę znajduje się w innym miejscu. Dzięki współpracy z Samsungiem, Facebook zaoferuje coś co sprawi, że każdy będzie mógł osobiście doświadczyć przebywania w innej rzeczywistości. „To Virtual Reality jest następną platformą” – powiedział CEO Facebooka. Innymi słowy filmy VR staną się kolejną formą udostępnianych treści w portalu społecznościowym. Zuckerberg obiecał także opcję streamingu 360-stopni poprzez FB.

Gear VR, Gear VR everywhere

Warto wspomnieć o ciekawej inicjatywie przygotowanej dla uczestników wydarzenia. Samsung udostępnił każdemu z nich na czas prezentacji własny headset Gear VR, na którym w odpowiednich momentach wyświetlone zostały materiały marketingowe. Trzeba przyznać, że cała sala pełna ludzi w goglach VR musiała robić wrażenie.

Preordery Galaxy S7 / S7 Edge + Gear VR

W wybranych krajach (w tym w Polsce) do preorderów na Galaxy S7 i S7 Edge dołączany będzie zestaw gogli Gear VR. Po szczegóły odsyłamy do oficjalnego sklepu Samsunga. Zestawy zostały wycenione na 3199 i 3599 zł. Kolejnym gratisem będzie zestaw kilku gier VR.

Poniżej pełna retransmisja Samsung Galaxy Unpacked 2016.