Pierwsza gra VR od Rockstara ze wsparciem gogli Oculus Rift.

Ponad trzy miesiące po swojej premierze wyprodukowana przez Rockstar Games gra L.A. Noire: The VR Case Files doczekała się wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Tytuł ten dostępny był dotychczas wyłącznie na platformie Steam ze wsparciem konkurencyjnego headsetu HTC Vive. Użytkownicy Rifta mogli jednak liczyć na nieoficjalną łatkę umożliwiającą uruchomienie pierwszej gry wirtualnej rzeczywistości twórców serii GTA. Teraz nie trzeba już instalować poprawki, niemniej grę należy zakupić w Oculus Store. Na tę chwilę nie wiadomo czy wersja Steam doczeka się stosownej aktualizacji.

L.A. Noire: The VR Case Files to przebudowana na potrzeby technologii VR specjalna wersja wydanej w 2011 roku gry „L.A. Noire”. Wcielamy się w niej w skórę detektywa Cole’a Phelpsa, którego zadaniem jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych w mrocznym Los Angeles lat 40-tych – mieście opanowanym przez handel narkotykami i korupcję. W przeciwieństwie do oryginału, wersja VR składa się jedynie z siedmiu misji/spraw kryminalnych, które zostały dostosowane do widoku pierwszoosobowego oraz możliwości kontrolerów ruchowych.

Z uwagi na bieżące problemy z wydajnością gry na podzespołach AMD twórcy L.A. Noire VR nie zalecają korzystania z układów graficznych tego producenta.

L.A. Noire: The VR Case Files sprzedawane jest w oficjalnym sklepie gogli Oculus Rift w cenie 30 dolarów.