Ujawniono kolejne szczegóły dotyczące okularów Magic Leap One, w tym przybliżoną datę premiery wersji deweloperskiej.

Firma Magic Leap przeprowadziła transmisję internetową, podczas której ujawniła kolejne informacje dotyczące długo wyczekiwanych okularów rozszerzonej rzeczywistości Magic Leap One. Producenci urządzenia zaprezentowali m.in. fragmenty aplikacji demo przygotowanej dla deweloperów, szczegóły na temat specyfikacji, a także przybliżoną datę premiery wersji deweloperskiej AR-owego headsetu.

Okazuje się, iż przenośny komputer LightPack o wydajności zbliżonej do laptopa, który zostanie podłączony do okularów przy pomocy dwóch kabli posiadać będzie na pokładzie nowy moduł Nvidii – Tegra X2. W jego skład wchodzi czterordzeniowy procesor ARM A57, dwurdzeniowy procesor Denver 2 oraz procesor graficzny oparty na NVIDIA Pascal z 256 rdzeniami CUDA. Jest to nowa generacja jednostki obliczeniowej, z której korzysta m.in. konsola Nintendo Switch (Tegra X1).

Główny projektant gier w Magic Leap, Graeme Devine, opisał okulary słowami „To jest konsola” podkreślając sposób w jaki dystrybuowane są zasoby sprzętowe urządzenia. Część z nich zarezerwowana jest bowiem wyłącznie dla deweloperów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku różnego rodzaju konsoli do gier, a przeciwnie do otwartych platform, takich jak PC, gdzie niespokrewnione procesy i aplikacje działające w tle mogą wpływać na wydajność aktywnych aplikacji.

W trakcie prezentacji wyświetlono również fragment nowej aplikacji deweloperskiej o nazwie „Dodge”, na którym możemy zobaczyć sposoby interakcji użytkownika z wirtualnymi obiektami. Poniższy materiał został zarejestrowany przy użyciu funkcji przechwytywania widoku, która w czasie rzeczywistym rejestruje aktualny obraz z zamontowanej w okularach kamery, a następnie dodaje do niego elementy wygenerowane komputerowo.

Niestety na nagraniu nie został wydzielony obszar pola widzenia (FOV) widoczny przez użytkownika okularów. Jeden z dziennikarzy, który miał okazję uczestniczyć jakiś czas temu w zamkniętym pokazie możliwości headsetu, porównywał FOV do obszaru zajmowanego przez kasetę VHS trzymaną na linii wzroku w do połowy wyciągniętych przed siebie dłoniach. Prawdopodobnie wkrótce dowiemy się na ten temat nieco więcej, bowiem jeszcze tego lata zadebiutuje Magic Leap One Creator Edition – wersja przeznaczona dla deweloperów.

Data premiery wersji konsumenckiej wciąż owiana jest tajemnicą, wiadomo jednak, iż dystrybucją okularów na terenie USA zajmie się AT&T – jeden z wiodących operatorów komórkowych oraz największa sieć telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska firma zainwestowała właśnie w start-up nieujawnioną kwotę pieniędzy a prezes AT&T Communications – John Donovan – dołączył do zarządu Magic Leap jako obserwator.

Nadal nie znamy również ceny w jakiej sprzedawane będzie urządzenie. Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli firmy Magic Leap okulary kosztować będą tyle co „komputer klasy premium”.

Pełny zapis wspomnianej transmisji można obejrzeć poniżej.