Wkrótce do Oculus Home zaprosimy naszych znajomych.

Firma Oculus VR zorganizowała w ramach konferencji GDC 2018 sesję pt. „Inside Oculus 2018”, podczas której ujawniono m.in. dalsze plany rozwoju oficjalnego oprogramowania gogli Oculus Rift. Latem kolejnych zmian doczeka się Oculus Home – osobista wirtualna przestrzeń, którą każdy z użytkowników headsetu może udekorować i spersonalizować do własnych potrzeb.

Jak na razie korzystać z VR-owej posiadłości możemy wyłącznie w pojedynkę. Znajomi z listy przyjaciół co prawda mogą nas odwiedzić, ale nie zobaczą już tam naszego awatara. Za kilka miesięcy ma się to zmienić, bowiem spotkania w czasie rzeczywistym to jeden z priorytetów twórców Oculusowego oprogramowania.

Inną funkcją, o której wspominano podczas wystąpienia, jest możliwość importowania do Home własnych treści. Na lato planowane jest wypuszczenie wbudowanych w system narzędzi pozwalających tworzyć dowolne przedmioty. W grudniu ubiegłego roku zapowiedziano opcję importu obiektów 3D wyrzeźbionych w aplikacji Oculus Medium.

W tym momencie musimy zadowolić się wyłącznie materiałami stworzonymi przez Oculusa. Dom możemy dekorować m.in. trofeami lub pudełkami z gier VR, czy też różnego rodzaju meblami i gadżetami. Obecnie jest ich niewiele, ale znajdziemy przykładowo tablicę do koszykówki wraz w basketballową piłką, zestaw do mini-golfa oraz oldskulowe kartridże z zakupionymi w Oculus Store grami. Te ostanie możemy włożyć do retro konsoli i w taki oto sposób uruchomić grę.