Tak wygląda gra w ping ponga z perspektywy użytkownika okularów „Project North Star”.

Producent kontrolera gestów Leap Motion opublikował wideo demonstrujące możliwości okularów rozszerzonej rzeczywistości zbudowanych na badzie platformy Project North Star. Urządzenie nie trafi do publicznej sprzedaży, niemniej firma liczy, iż na bazie referencyjnego modelu headsetu AR oraz oprogramowania udostępnionego na licencji Open Source powstaną pełnoprawne produkty charakteryzujące się niską ceną i wysokimi parametrami technicznymi.

Leap Motion twierdzi, że North Star ma „najlepsze w swojej klasie pole widzenia, częstotliwość odświeżania i rozdzielczość”. Model referencyjny okularów wyposażony został w podwójny ekran o rozdzielczości 2 x 1600 × 1400 wyświetlający obraz w 120 klatkach na sekundę. Pole widzenia urządzenia wynosi 100º, natomiast czujniki ruchu dłoni pracują z częstotliwością 150 Hz na obszarze 180 × 180 stopni.

Na wspomnianym materiale możemy zobaczyć widok z perspektywy użytkownika okularów prowadzącego rozgrywkę w tenisa stołowego. Widoczny na nagraniu stół oraz rakietka gracza są prawdziwymi przedmiotami, podczas gdy piłeczka i rakietka sterowana przez sztuczną inteligencję zostały wyrenderowane.

Według Leap Motion urządzenie na bazie projektu North Star można wyprodukować na szerszą skalę za około 100 dolarów od sztuki.