Kontroler Leap Motion – umożliwiający obsługę komputera za pomocą gestów – można już teraz zamówić w zestawie ze specjalnych uchwytem umożliwiającym zamontowanie urządzenia na goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. W sierpniu bieżącego roku, firma udostępniła do sprzedaży (19.99$) dedykowany okularom VR uchwyt, który usprawnia współpracę pomiędzy kontrolerem a goglami. Kupując urządzenie w zestawie zaoszczędzimy 10$.

Leap Motion pozwala na precyzyjne śledzenie nawet minimalnych ruchów palców dłoni. W połączeniu z okularami VR takimi jak Oculus Rift, umożliwia przeniesienie ruchów palców oraz dłoni do środowiska wirtualnej rzeczywistości. Firma niedawno ujawniła, że pracuje nad nowym prototypem urządzenia o nazwie kodowej „Dragonfly”, które ma być dedykowane rozwiązaniom „virtual reality”.

Urządzenie w zestawie VR Developer Bundle można zamówić na oficjalnej stronie producenta za 89.99$. Firma Leap uruchomiła na stronie poświęconej deweloperom, specjalną galerię, w której publikowane są najciekawsze zastosowania Leap Motion w wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz także:
Dzięki Leap Motion powstaje rewolucyjny interfejs dla środowiska wirtualnej rzeczywistości