W cyfrowym sklepie dla Microsoft Hololens powiła się kolejna interesująca produkcja. Po AR-owych Smerfach na okularach rozszerzonej rzeczywistości zagościły Lemmingi.

Kanadyjskie studio Globacore oddało hołd popularnej w latach 90-tych serii gier Lemmings. Przeznaczona na okulary rozszerzonej rzeczywistości Microsoft Hololens aplikacja o nazwie „HoloLems” zamienia nasze najbliższe otoczenie w planszę po której poruszają się tytułowe lemingi.

Celem gry, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych częściach serii jest przeprowadzanie posłusznych niebiesko-zielonych stworków do wyjścia. Problem polega na tym, że lemingi nie myślą samodzielnie tylko nie zważając na niebezpieczeństwa podążają wprost przed siebie i o ile nie otrzymają innej instrukcji od gracza, mogą np… spaść z naszej kanapy. Na drodze do celu staną wszelkiego rodzaju meble i przedmioty znajdujące się np. w pokoju, w którym odbywa się rozgrywka.

Autorzy gry udostępnili materiał, na którym możemy zobaczyć „gameplay” HoloLems z perspektywy gracza.

Gra HoloLems zajmuje zaledwie 21 MB i dostępna jest do pobrania za darmo w oficjalnym sklepie dla okularów Hololens. Niestety Microsoft obecnie sprzedaje swoje urządzenie w wersji deweloperskiej w cenie 3000 dolarów. Na model konsumencki będziemy musieli poczekać przynajmniej do 2019 roku.

Zobacz także: Sony zapowiada „Smerfy” na okulary Microsoft Hololens