Samodzielne gogle Lenovo Mirage Solo pokazane na CES 2018.

Firma Lenovo zaprezentowała podczas targów CES 2018 samodzielne gogle współpracujące z mobilną platformą Google Daydream. Headset o nazwie Mirage Solo zaoferuje m.in. śledzenie pozycyjne w sześciu stopniach swobody (6DoF) w technologii Google WorldSense.

Lenovo Mirage Solo waży 645 g i na swoim pokładzie posiada m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 835, a także 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej możliwej do rozszerzenia za pomocą karty microSD oraz 5,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) wyświetlający obraz z częstotliwością 75 Hz. Urządzenie wyposażone zostało ponadto w soczewki Fresnela o zasięgu widzenia wynoszącym 110 stopni, gniazdo słuchawkowe oraz akumulator o pojemności 4000 mAh pozwalający na siedem godzin rozgrywki lub oglądania sferycznego wideo. W zestawie znajdziemy również standardowy kontroler ruchowy Daydream (3DoF).

Po raz pierwszy o samodzielnych goglach Lenovo usłyszeliśmy w maju zeszłego roku podczas konferencji dla deweloperów Google I/O 2017. Zapowiedziano wówczas także podobny model od twórców gogli HTC Vive, jednak w listopadzie HTC wycofało się z pomysłu produkcji urządzenia współpracującego z platformą Daydream. W zamian za to Tajwańczycy pokazali kierowany na chiński rynek samodzielny headset Vive Focus.

Lenovo na razie nie ujawniło ceny ani dokładnej daty premiery Mirage Solo. Według przedstawicieli firmy urządzenie będzie kosztować poniżej 400 dolarów i trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.