Zestaw „Star Wars: Jedi Challenge” doczekał się pierwszej aktualizacji treści.

W tym tygodniu użytkownicy AR-owych okularów Lenovo Mirage „Star Wars: Jedi Challenges” otrzymali bezpłatną aktualizację oprogramowania udostępnionego wraz z premierą headsetu. Wprowadza ona nowy tryb do gry The Last Jedi, w którym możemy pojedynkować się, nie jak dotychczas z jednym, a z dwoma przeciwnikami w tym samym czasie. Nowością są także m.in. trzy nowe poziomy w Strategic Combat. Ich akcja rozegra się na planecie Crait, która pojawiła się w filmie „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”.

Platforma Star Wars: Jedi Challenges oferuje trzy gry rozszerzonej rozszerzonej, w skład których wchodzi produkcja pozwalająca wcielić się w wojownika Jedi polegająca na operowaniu mieczem świetlnym, strategiczna gra czasu rzeczywistego (RTS) oraz Holochess, czyli holograficzna odmiana szachów, w którą grywali bohaterowie „Gwiezdnych wojen”.

Zestaw składający się z okularów rozszerzonej rzeczywistości Lenovo Mirage współpracujących z określonymi modelami smartfonów, a także kontrolera/miecza świetlnego, lokalizatora oraz mobilnej aplikacji AR trafił do polskich sklepów pod koniec ubiegłego roku, gdzie sprzedawany jest obecnie w cenie 999 zł.