Lenovo zapowiedziało gogle rozszerzonej rzeczywistości dla fanów Star Wars.

Lenovo oraz Disney pracują nad doświadczeniem rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Star Wars: Jedi Challenges. W jego skład wejdzie AR-owy headset oraz miecz świetlny, który ujawniono podczas skierowanego do fanów Disney’a konwentu D23 Expo w Anaheim.

Jak na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na temat zestawu. Wiadomo jedynie, iż działanie gogli AR opierać się będzie na współpracy ze smartfonem. W przeciwieństwie do urządzeń takich jak Google Cardboard, które wykorzystują ekran telefonu jako wyświetlacz, gogle Lenovo prawdopodobnie zadziałają na zasadzie rzutowania pojawiającego się na smartfonie obrazu na przezroczystą szybkę znajdującą się przed oczami użytkownika.

Star Wars: Jedi Challenges zostało zaprojektowane w celu umożliwienia fanom „Gwiezdnych wojen” ponownego przeżycia ulubionych fragmentów ze słynnej filmowej serii, tym razem w zupełnie nowy sposób. Istotną częścią doświadczenia będzie miecz świetlny, który możecie zobaczyć na poniższym teaserze. Lenovo wspomina również o Holochess, czyli holograficznej odmianę szachów, w którą grywali bohaterowie Star Wars.

Na stronie jedichallenges.com możemy przeczytać, iż premiera gry odbędzie się wkrótce. Produkt kupimy w sklepie Best Buy oraz na oficjalnej stronie Lenovo, aczkolwiek jego cena nie została jeszcze ujawniona.