LG 360 VR

Podczas konferencji MWC 2016 (Mobile World Congress) w Barcelonie firma LG pokazała nowe mobilne gogle wirtualnej rzeczywistości współpracujące ze najnowszym smartfonem LG G5 oraz własną kamerę 360º.

LG 360 VR

Ujawnione podczas konferencji mobilne gogle VR współpracować będą z najnowszym flagowym smartfonem firmy LG Electronics – LG G5. Dzięki współpracy z Qualcomm telefon wyposażony został w procesor Snapdragon 820 – jeden z najszybszych mobilnych układów na rynku – dedykowany technologii Virtual Reality. To ważne, bowiem gogle skorzystają jedynie z mocy obliczeniowej G5.

LG 360 VR łączy się z G5 poprzez port USB-C i podobnie jak konkurencyjny headset Samsung Gear VR do poprawnego działania wymaga wyłącznie konkretnego modelu smartfona, jednakże posiada własny wyświetlacz. W zasadzie są to dwa ekrany IPS (oddzielnie dla każdego oka) o rozdzielczości 960 x 720 (639ppi). Jak ciekawostkę warto dodać, że gogle LG można złożyć jak prawdziwe okulary, dzięki czemu ich mobilność ma być większa niż u konkurencji. Headset waży zaledwie 118 gramów.

Jak zapewniają producenci LG 360 VR, gogle posiadają o 20% ostrzejszy obraz niż „tradycyjne headsety”.

LG 360 CAM

Firma LG Electronics zaprezentowała także kamerę 360º – LG 360 CAM. Urządzenie wyposażone zostało w dwa aparaty (13 Mpix) z obiektywami o kącie widzenia 200 stopni, wewnętrzną pamięć (4 GB), a także gniazdo na karty microSD. Całość zasilana jest baterią o pojemności 1200 mAh i umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości 2K oraz 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego.

Kamera zaprojektowana została z myślą o prostym tworzeniu 360-materiałów filmowych i tak samo łatwym udostępnianiu tych treści w sieci. Dzięki porozumieniu z firmą Google zarejestrowane filmy i zdjęcia można będzie z powodzeniem udostępnić na YouTube oraz w serwisie Google Street View. Tego typu materiały będą oczywiście kompatybilne z goglami LG 360 VR. Firma nie ujawniła dotychczas ceny urządzeń oraz planowanej daty premiery rynkowej.