Poznaliśmy tytuł kolejnej gry, która otrzyma wsparcie dla gogli PlayStation VR. Przygodówka Sci-fi ‚Loading Human’ zadebiutuje 13 października co oznacza, że będzie tytułem startowym konsolowej platformy wirtualnej rzeczywistości Sony.

Włoskie studio Untold Games ujwaniło datę premiery pierwszego epizodu futurystycznej przygodówki Loading Human. Produkcja inspirowana klasycznymi grami z gatunku point&click takimi jak The Secret of Monkey Island zadebiutuje tego samego dnia co gogle PlayStation VR i tym samym dołączy do coraz solidniej wyglądającej bazy tytułów startowych headsetu dla konsoli PS4.

Loading Human jest jedną z pierwszych produkcji zapowiedzianych na gogle PlayStation VR, wówczas znanych jeszcze jako Project Morpheus. Gra opowiada historię pisarza André, cierpiącego na zanik pamięci. Jedynym ratunkiem dla bohatera, w którego postać się wcielimy w perspektywie pierwszej osoby, jest transport jego świadomości do ciała robota. Jednak, aby tego dokonać André musi przypomnieć sobie szczegóły ze swojego dotychczasowego życia i niejako ‚przeżyć’ je na nowo. Z pomocą pisarzowi przyjdzie jego żona Michelle – laureatka Nagrody Nobla.

Loading Human to produkcja tworzona od początku nie tylko z myślą o goglach VR, lecz także kontrolerach ruchowych. Autorzy gry dużą wagę przykładają do zapewnienia graczom jak najwyższego stopnia imersji. Aby pomóc im osiągnąć odpowiedni stan zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości stworzyli nawet autorski system ‚UNICS’ zaprojektowany w celu wyeliminowania wszelkiego rodzaju interfejsów w grze. Każdy interakcja z przedmiotami ma być możliwa do wykonania w sposób jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości.

Poniżej możecie obejrzeć prezentację UNICS na przykładzie współpracy z kontrolerem Sixense STEM jednak pewne rozwiązania zostaną zaadaptowane do działania z kontrolerami PlayStation Move.

Loading Human będzie podzielony na części. Pierwszy rozdział gry zadebiutuje już 13 października, czyli tego samego dnia, którego odbędzie się światowa premiera gogli PlayStation VR.