Nowa aktualizacja Revive wprowadza wsparcie HTC Vive w Lone Echo oraz Echo Arena – najnowszych exclusivach Oculusa.

W czwartek odbyła się premiera jednej z bardziej wyczekiwanych gier na wyłączność gogli Oculus Rift – Lone Echo. Produkcja studia Ready at Dawn zadebiutowała wraz z bezpłatnym trybem wieloosobowym o nazwie Echo Arena. W oba tytuły mogą już jednak zagrać także użytkownicy konkurencyjnego headsetu HTC Vive. Jest to możliwe dzięki nieoficjalnej aplikacji Revive.

Lone Echo to rozwijana w wolnym tempie pierwszoosobowa, narracyjna sieciowa przygodówka z naciskiem na interakcje z postaciami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Produkcja przenosi nas do roku 2126 gdzie wcielamy się w „skórę” robota o imieniu Jack. Twórcy gry opracowali bazujący na fizyce system poruszania się po wirtualnym środowisku opierający się na generowanych proceduralnie animacjach dłoni.

Z kolei Echo Arena to bezpłatny (przez pierwsze 3 miesiące) tryb wieloosobowy dedykowany rozgrywkom e-sportowym. Autorzy multiplayera pokładają w nim duże nadzieje o czym może świadczyć to, iż Echo Arena będzie jedną z dwóch gier, w które zagrają e-sportowcy biorący udział w organizowanych przez ESL rozgrywkach VR Challenger League z pulą nagród 200 tysięcy dolarów (finały odbędą się w przyszłym roku w Katowicach).

Na czym polega wyjątkowość tej produkcji? Echo Arena mieliśmy okazje sprawdzić podczas niedawnych beta-testów – zobacz nasze pierwsze wrażenia.

Aplikacja Revive jest bezpłatna. Jej najnowszą wersję znajdziecie w tym miejscu. W przypadku Lone Echo i Echo Arena autor „hacka” zaleca wyłączenie opcji Asynchronous Reprojection, co pozwoli uniknąć problemów związanych z trzęsącym się obrazem.