Lucasfilm przedstawił podczas konferencji WIRED Business szczegóły współpracy z producentami okularów rozszerzonej rzeczywistości Magic Leap. W związku z ogłoszeniem zobaczyliśmy nowy pokaz możliwości urządzenia.

W ramach współpracy powstanie specjalny zespół złożony z pracowników studia Lucasfilm ILMxLab oraz twórców okularów AR, którego celem będzie praca nad imersyjnymi doświadczeniami wykorzystującymi technologię Magic Leap. Jak nietrudno się domyśleć wspomniane projekty powstaną w oparciu o markę Star Wars.

Magic Leap to jedna z najbardziej strzeżonych technologii z pograniczna rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Twórcy tego tajemniczego urządzenia, w które dwa lata temu postanowiła zainwestować firma Google, powoli ujawniają karty, jednocześnie ograniczając się do filmowych prezentacji możliwości urządzenia. Najnowsze demo technologiczne poświęcone zostało rzecz jasna bohaterom Gwiezdnych wojen.

Z kolei ILMxLab (skrót od Industrial Light & Magic Experience Lab) to laboratorium nowych technologii będące częścią Lucasfilm. Grupa, która pracowała nad efektami specjalnymi dla Gwiezdnych wojen, od jakiegoś czasu opracowuje doświadczenia przeznaczone zarówno dla wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości i próbuje przenieść kultowe uniwersum na kolejny poziom interaktywnej rozrywki. Poniżej możecie obejrzeć materiał filmowy prezentujący dotychczasowe dokonania ILMxLab.