Firma Oculus VR zaaprobowała kolejny po EVE:Valkyrie tytuł przygotowany z myślą o wirtualnych goglach.

Lucky’s Tale to gra przygodowa firmy Playful zbudowana od podstaw na Rifta. Poprzedni produkt firmy Playful – „Words within Friends” (tytuł trochę podobny do scrabble) jest niezwykle popularny na portalach społecznościowych.

Lucky’s Tale to nowe spojrzenie na grę platformową. Tytułowy Lucky to wesoły stworek, który jak to zwykle bywa w grach platformowych biega po swoim świecie, skacze, unieszkodliwia wrogów, szukając sekretnych przejść i ukrytych „skarbów”. Niby nic nowego, jednak w żadnej innej platformówce nie mogliśmy do tej pory wychylić się żeby sprawdzić co jest po drugiej stronie płotu czy skały i rozglądając się dookoła tylko za pomocą ruchów głowy znaleźć ukryte przejście. Jesteśmy w świecie gry i jakby współdziałamy z naszym małym wesołym przyjacielem.

Pomimo jeszcze niewielkiej ilości tytułów dostępnych na Rifta już teraz widać, że Oculus VR dba nie tylko o ich wysoką jakość, ale także o różnorodność. Być może przez rozbudowywanie platformy wirtualnej rzeczywistości tak, aby zaspokoiła ona potrzeby jak największej ilości użytkowników, firma planuje zdobyć fundusze na długoterminową działalność. Obiecywano przecież wielokrotnie, że zestawy wirtualnych gogli będą sprzedawane tak tanio jak to tylko będzie możliwe.

[źródło: roadtovr.com]