Zapowiedziano kontynuację Oculusowego exclusiva Lucky’s Tale. Nowa część pojawi się m.in. na nowej konsoli Xbox One X i PC-ach, jednak póki co trudno znaleźć jakąkolwiek wzmiankę o wersji VR.

Jedną z nowych gier zaprezentowanych podczas konferencji Microsoftu na E3 okazała się kontynuacja platformówki Lucky’s Tale – tytułu startowego gogli Oculus Rift. Nowa produkcja studia Playful o nazwie Super Lucky’s Tale tym razem nie otrzyma wsparcia dla gogli wirtualnej rzeczywistości, a przynajmniej nic na ten temat dotychczas nie zostało ujawnione.

Lucky’s Tale VR zadebiutował w ubiegłym roku wraz z premierą Rifta nie tylko jako gra na wyłączność Oculusowych gogli, lecz także bezpłatny tytuł, który otrzymuje każdy kto decyduje się na zakup urządzenia. Kontynuacja pozwoli ponownie wcielić się w postać sympatycznego liska Lucky’ego. Tym razem wyruszymy w podróż w poszukiwaniu „Księgi Wieków” znajdującej się w posiadaniu nikczemnego Jinksa.

Premierę gry Super Lucky’s Tale zapowiedziano na 7 listopada. Tytuł zostanie wydany w wersji PC (Windows 10), a także na konsolach z serii Xbox One, w tym Xbox One X.