Magic Leap to jedna z najbardziej tajemniczych i strzeżonych technologii, o której zrobiło się głośno jakiś czas temu, gdy firma Google postanowiła zainwestować w „start-up” ponad 500 milionów dolarów. Dotychczas wiadomo było jedynie, że będzie opierać się na połączeniu rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR). Twórcy projektu udostępnili właśnie krótką prezentację, ukazującą możliwości urządzenia zaprezentowane na przykładzie pomieszczenia biurowego własnej firmy.

Krótki, półtora minutowy materiał ujawnia trzy różne funkcjonalności Magic Leap. Pierwszą z nich jest możliwość korzystania z serwisu YouTube i przypięcia okna z wyświetlanym filmem w dowolnym miejscu, w tym przypadku tuż obok prawdziwego monitora. Podobnie sprawa wygląda z przeglądaniem poczty Gmail. Fanów gier komputerowych powinna zainteresować dalsza część prezentacji, podczas której urządzenie zamienia pokój w pole bitwy.

Funkcjonalność Magic Leap wydaje się być bardzo podobna do tego co zaprezentował na początku roku Microsoft. Holograficzne okulary rzeczywistości rozszerzonej HoloLens oprócz gier będą umożliwiały m.in. rozmowy przez Skype, integrację z mediami społecznościowymi, wyświetlanie materiałów video na wielkich telewizorach umieszczanych w dowolnych miejscach mieszkania, czy też projektowanie własnych hologramów dzięki specjalnej aplikacji.

Na chwilę obecną nie wiadomo na jakiej zasadzie działać będzie Magic Leap ani jak wygląda samo urządzenie. Patenty, które posiada firma pokazują zastosowanie okularów również na zewnątrz i w wielu różnych sytuacjach. Przykładowo kosząc trawnik będziemy mogli przy okazji zagrać w mini-gierkę i wraz z trawą kosić wirtualnych przeciwników. Pacjenci szpitali w ramach wypoczynku przeniosą się na słoneczną plażę, natomiast klientom supermarketów wyświetlać się będzie lista zakupów i aktualny rachunek. Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać kolejnych informacji i liczyć na to, że Magic Leap spełni pokładane w nim nadzieje.